Ekspositsioonitehnika lahendus Lennusadamas
Tallinn, Eesti
2012. aasta mais avas Eesti Meremuusem Lennusadama vesilennukite angaarides Euroopa ühe põnevaima merendusmuuseumi, kus tutvustatakse Eesti merenduse ja meretehnika ajalugu ning eksponaate. Rohkem kui 5000-ruutmeetrisel ekspositsioonialal on üle kahesaja elusuuruses merenduse ja sõjaajaloo eksponaadi. Muuseumi ekspositsioon jaguneb mõtteliselt kolmeks tasandiks: veealune maailm, veepinnaga kokkupuutuv tasapind (veepind, rannajoon) ning veepealne õhuruum.
Hansab paigaldas Lennusadamasse tervikliku ekspositsiooniseadmete lahenduse, mis hõlmab iseteeninduslikke kioskeid, infoekraane, simulaatoreid, video- ja helitehnikat ning palju muud. Kogu projekt võttis aega üle 9 kuu ning selle käigus paigaldas Hansab üle 450 seadme.
Hansab paigaldas rohkem kui 50 interaktiivsete ekraanidega infokioskit nii angaari põrandale kui sildadele, kust külastajad saavad eksponaatide kohta lisainformatsiooni vaadata. Infokioskites kasutatakse 22” Elotouch puutekraane, ML Novator arvuteid ning suundhelisüsteemi. Suundhelikõlarid võimaldavad suunata heli konkreetse infokioski juures olevatele külastajatele ümbritsevat keskkonda häirimata.
Tavaliste paberpiletite asemel on muuseumis kasutusel RFID kaardid, millega pääseb angaardie muuseumialasse sisse ning sealt välja. Kuna kõik ekspositsioonide juures asuvad infokioskid on varustatud RFID lugejatega, siis saavad külastajad kaardile koguda huvipakkuva eksponaadi kohta infot ning saata selle endale e-mailiga. Külastuse lõpus tagastatakse RFID kaart tagastuskasti, mis annab piiksuga märku, et info saatmise protsess on käivitunud ning paari päeva jooksul laekub kogutud info külastaja e-postikasti.
Muuseumi erinevatesse kohtadesse on kokku paigaldatud 15 Sharp, Panasonic ja Epson projektorit ning suuremõõdulised ekraanid, mida kasutatakse erinevate simulaatorite loomiseks