Biomeetrilistes läbipääsu- ja tööajaarvestussüsteemides saab end lisaks kaardile tuvastada sõrmejälje või näotuvastuse abil. Biomeetrilised süsteemid on mugavamad ning turvalisemad, kuna uksekaart võib ära kaduda või valedesse kätesse sattuda. Läbipääsuterminale on võimalik integreerida teiste läbipääsuseadmetega, kus sõrmejäljelugeja ja näotuvastusseade juhivad läbipääsuväravate või turnikeede liikumist.
Sõrmejäljelugejaga läbipääsu- ja tööajaarvestussüsteemi põhimõte on lihtne: tööle saabudes on töötajal vaja asetada oma sõrm seadmele ja saabumine on registreeritud. Lahkudes lõunale või pausile, on jällegi vaja vaid sõrm asetada seadmele ning registreerub sündmus. Sõrmejäljelugejaid on ka ilmastiku- ja vandaalikindlaid, mida võib paigaldada välitingimustesse.
Näotuvastusseadme eripäraks on kontaktivaba tuvastus – töötaja ei pea terminali puudutama, mis on hügieenilisem ning kasutajale mugavam. Näotuvastus sobib hästi ettevõtetesse, kus töötajad kasutavad näiteks töökindaid. Näotuvastuse terminal tuvastab isiku näo järgi kiirelt nii hästi- kui halvasti valgustatud ruumis. Lisaks on võimalus eristada identseid kaksikuid ning seade suudab eristada reaalset inimest seadmele näidatud video- või väljaprinditud pildist.
Mobiilsetes läbipääsusüsteemides tagatakse läbipääs nutitelefoni abil. Läbipääsuterminal toetab mobiilset autentimist ning NFC ja BLE tehnoloogial põhinevaid mobiilseid kaarte. On palju tõenäolisem, et inimene unustab või kaotab oma kaardi või seadme kui telefoni, mis on enamikel inimestel enamasti käeulatuses. Mobiilirakendust saab värskendada automaatselt ja sageli, mis tagab, et kõik töötajad kasutavad kõige uuemat versiooni.
Kasutades läbipääsu- ja tööajaarvestussüsteemi, on tööandjal igal ajahetkel võimalik end ükskõik millises internetiühendusega punktis sisse logida ja saada ülevaade, mis tema ettevõttes toimub - kui palju on inimesi tööl, kui palju on kuskil ära, kes kui palju töötunde on teinud jne. Terminalist saadav informatsioon ühildub ka Eestis enimkasutatavate palgaarvestustarkvaradega. Seega on palgaarvestuseks vajalik info (töötunnid, ületunnid, haiguspäevad jm) raamatupidamisele automaatselt ja lihtsalt kättesaadav